سه‌شنبه , نوامبر 29 2022

سعادت ابدی

 

سوادهيايا
سوادهيايا چهارمين مرحلة نياما به معناي مطالعة صحيح کتب مذهبي است.
سوادهيايا مطالعة روزانة کتب آسماني و کتاب هايي است که توسط قديسين و خردمندان نوشته شده است.
مطالعه بايد با تمرکز همراه باشد. شما بايد بدانيد چه چيزي را مطالعه مي کنيد و سعي مي کنيد آن را در زندگي روزمرة  خود به کار بريد. اگر آموزه هاي کتب آسماني را در زندگي روزمره خود اعمال نکنيد، سودي براي شما نخواهد داشت. سوادهيايا شامل جاپا (ذکر) و تکرار نام خدا نيز مي شود. پشتکا ر در مطالعه و تمرين روزانه در نهايت منجر به ارتباط با خدا خواهد شد.

مزاياي سوادهيايا
يکي از قدرتمندترين روش ها براي نگهداري ذهن جهت رسيدن به کمال مطلوب خواندن کتب داستاني و زندگي نامه افراد پرهيزکار است. زماني که شما کتاب هاي معنوي و زندگينامه افراد پرهيزکار را مي خوانيد ايده هاي مثبت و قدرتمند به ذهن شما رسوخ مي کنند و به يک بارة قدرت ذهنيتان اوج مي گيرد. ايده ها در ابتدا الهام بخشِ زندگي انسان مي شوند و او را براي غلبه در جبر زندگي توانا مي سازند. بنابراين، سوادهيايا نبايد حتي براي يک روز هم در زندگي پرتوجوي معنوي متوقف شود.
 سوادهيايا الهام بخش است وذهن رابه مقام  بالاي معنوي مي رساند. پاک است وايده هاي ناپاك را ازميان مي برد. کانال هاي جديد معنوي را مي شکافد تا ذهن را به حرکت درآورد. سرگرداني ذهن يا حواس پرتي را کاهش مي دهد. به تمرکز نيز کمک مي کند. سوادهيايا ميل و آرزوي شديد براي رسيدن به آزادي را فراهم مي کند. دلگرمي و روشنايي مي بخشد. ذهن را با خلوص و پاکدامني پر مي کند. الهام بخش است و به ذهن نشاط مي بخشد. به تمرکز و مديتيشن کمک مي کند. عادت هاي بد غذايي را از بين مي برد و ذهن را به سمت عادت هاي جديد سوق مي دهد.
با دستورات و قوانين کتاب هاي علما و مقدسين و عمل به آن ها بدن رنجور شما تسکين مي يابد، نفْس آسيب ديدة شما شفا پيدا مي کند و خودتان را از هر نوع بيماري ناشناس نجات مي دهيد. کتاب هاي معنوي مانند دستور العمل کار مي کنند، آموزگاري دقيق براي همة مشکلات هستند و در تاريکي ونابخردي نيز هدايت گر هستند، مانند نوشدارو براي بدي ها و شکل دهندة سرنوشت عمل مي كنند.
کتب آسماني در برگيرندة حکمت علما، مقدسين، عرفا و فلاسفه هستند. با سوادهيايا متوجة ذات همه چيز مي شويد وامور فردي خود را با قوانين حقيقي طبيعت الهي هماهنگ مي کنيد. حکمت، کليد فراواني قدرت و خوشي است. رنج و عذاب و گناهان بي شمار را از بين مي برد. ريشة جهالت را مي زند و شما را به صلح و کمال مطلق هدايت مي کند.
شما مي توانيد روزانه يک ساعت و نيم تا سه ساعت از وقت خود را براي اين هدف اختصاص دهيد. مطالعة کتاب هاي مقدس، حکم تمرينات پاک کننده و شفابخش را برايتان دارند. قلب را پاک  مي کند و ذهن را با افکار بلند مرتبه و عالي پر مي کند.
بنابراين مطالعة کتب آسماني حقيقت معنوي را توسط خردمندان که به يگانگي خدا گوش فرا مي دهند، به پرتوجوي معنوي منتقل مي كند. آن ها هرآنچه براي تکامل تدريجي نيازباشد، دارند. از اين  خردمندان بزرگ که در همه جا حضور دارند بايد درس بياموزيد. براي هميشه يک پرتوجوي معنوي باشيد. هميشه مشتاق معنويت باشيد. براي هميشه دانش آموز و تشنة يادگيري باقي بمانيد. در غير اين صورت مانند پيرمردي مي شويد که احساس مي کند، به اندازة کافي يادگرفته است و نيازي به دانستن بيشتر ندارد. او مردي مرده است در حالي که در قيد حيات مي باشد واشتياقي به گوش دادن داستان هاي يگانگي خدا يا مباحث معنوي ندارد. شما مي توانيد سال خوردگي  و حتي مرگ را دفن کنيد. با حفظ  شور و شوق درون خودتان مانند عابدي که مشتاق يادگيري و تمرين بيشتر است، مي توانيد از وجود ميليون ها نفر از قديسين و افراد باخرد که از دوران قديم بوده اند، استفاده کنيد.

موانعي که باعث مي شوند نتيجة به دست آمده از سوادهيايا  به حالت نخستين برگردد.
فراموش نکنيد که شما از همه طرف توسط دنياي مادي احاطه شده ايد. اگر شما حتي براي يک روز حرکت خود را متوقف کنيد، عوامل زيان آور اطراف فرصتي براي منهدم کردن شما پيدامي کنند. توپي که از بالاي پله سقوط مي کند، در کسري از ثانيه به زمين مي رسد، در حالي که اگر بخواهد به بالا برود، زمان بيشتري لازم دارد. زندگي کوتاه است و زمان گذرا. اجازه ندهيد اين ذهن مقلد، ثانيه اي استراحت کند. اينجاست که سوادهيايا و ادبيات معنوي به کمک شما مي آيند. آن ها ناجي شما هستند. هيچ گاه به اين مساله فکر کرده ايد کتب آسماني تا چه اندازه انديشة والا براي شما مي آورند؟ با دقت صفحه هايي از اين کتب آسماني را مطالعه کنيد و زير جمله هايي که در زندگي شما را به راه راست هدايت مي کنند، خط بکشيد. در هنگام فراغت روي آن ها تأمل کنيد. بعد، متوجه مي شويد که مي توانيد موانع بسياري را برطرف کرده و از آن ها به سلامت عبور کنيد. آيا ذهن تمايلي به خواندن بيشتر و بيشتر اين عبارات ندارد؟ آن سلاح قوي که خواب را به شما تحميل مي کند، توهم است. برحذر باشيد و آگاه! همانگونه که بارها و بارها غذا مي خوريد، ضروري است بارها و بارها جمله هاي معنوي را بخوانيد تا آن ها از ذهن محو نشوند و روي قلب شما حکاکي شده و جزيي از ذات دروني شما گردند.

قدرت شگفت انگيز تکرار
با نيروي تکرار عقيده اي قوي درون ذهن رسوخ مي کند که باورهاي مارا مي سازد. تکرار، قدرت و توانايي مي دهد و سبب تحقق بخشيدن به افکارتان مي شود. اهداف به ذهن ناخودآگاه شما نفوذ خواهند کرد و سبب از بين رفتن افکار پليدي مي گردند که در ذهنتان کمين کرده اند. حتي ممکن است آگاه نباشيد چه تحول شگفت انگيزي درونتان درحال رخ دادن است. بدين ترتيب توانايي معنوي شما افزايش يافته و قوي تر رشد خواهيد کرد. در آن زمان است که ذره ذره وجودتان همگام و همسو با معنويت مي گردد و شمارا به سوي سامادهي و هوشياري برتر رهنمود خواهد بود.

 

درباره ایران یوگا

پیشنهاد ما به شما

یوگا در زمان بارداری

عملکرد مهم یوگا در زمان بارداری، این است که به زنان باردار کمک می کند …

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x