شنبه , فوریه 4 2023

ارتباط بدن و ذهن

 ذهن چقدر قدرتمند است ؟

 

سوامی شیواناندا :ذهن قدرتمندترین نیرو روی زمین است .شخصی که ذهن خود را کنترل و مدیریت می کند بسیار قدرتمند است .چنین فردی می تواند

همه ذهنها را تحت نفوذ خود در آورد .تمامی بیماریها به کمک شفای روحی و روانی درمان میشود .قدرت شگفت انگیز و مرموز ذهن بشر ،انسان را مات و مبهوت می کند . سرچشمه و مآمن و حامی این ذهن مرموز، خداوند هست .

چگونه حالات ذهنی و عاطفی بر سلامت فرد اثر می گذارد ؟

سوامی ساتیاناندا :استاد من ،سوامی شیواناندا پزشک بود . ایشان می گفتند که ریشه بیماری های انسان درفلسفه آرامش  زندگی وی پنهان است .مادامی که وی نخواهد جسم و ذهنش  را پاکسازی کند ،و بر قدرتهای برتر وجودیش یقین و باور داشته باشد ،زنجیر بلند بیماری و بدبختی هیچگاه پایان نمی یابد .

معالجه و درمان یک بیماری فرد را از ابتلا به بیماریهای دیگر مسون نمی کند .حتی اگر معالجه بیماری میسر باشد ،رهایی از غم و درد غیر ممکن است . یک زندگی رها از غم و اندوه لزوما”به معنی زندگی بدون بیماری و مریضی نیست .

حیطه بیماری ها  تنها محدود به بیماری جسمی نمی شود ،بلکه درگیری و عذاب ذهنی ،نگرانی ،غفلت و عدم ثبات ذهنی نیز بیمار محسوب میشوند .غم و نگرانی ریشه بیماری ها هستند و برای خلاصی از اینها تمرینات متنوع یوگا از جمله مودرا ها ،بانداها ،پرانایام ها و یوگا نیدرا را می توان بکار برد .

خواسته مردم چیست  ؟آیا می خواهند بطور کامل مداوا و درمان شوند و یا به مسیر معنوی قدم بردارند ؟

یوگا هر دو هدف را  ممکن می سازد  ،چه یوگا بیماری را بطور کامل  درمان کند یا نکند ، به بیمار سعادت و خوشی می بخشد .  

منبع:  Hatha Yoga book 7,2013

مترجم: مرجان مأنوسی فر

درباره ایران یوگا

پیشنهاد ما به شما

یوگا و بیماریهای حاد روانی

آیا دیوانگی – حالت های خارج از کنترل – می توانند جزء حالتهای ذهنی دسته …

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x