سه‌شنبه , نوامبر 29 2022

7 روش براي دعا كردن

 1- هنگام نيايش با خدا تصور كنيد كه همانند بچه كوچكي هستيد كه با پدر و مادري كه آن­ها را دوست داريد و احساس علاقه مشتركي با هم داريد صحبت مي­كنيد. پس هر چيزي را كه در قلب يا ذهنتان داريد به خداوند بگوئيد.

2- با خداوند با زبان ساده و زباني که هر روزه با آن صحبت مي­كنيد ارتباط برقرار كنيد. زيرا كه خداوند به همه زبان­ها آشنا مي­باشد نيازي نيست كه با زباني خاص با خداوند ارتباط برقرار كنيد وقتي­كه شما با پدر و مادر خود صحبت مي­كنيد به زبان ساده و روزمره خود با آن­ها مكالمه می­كنيد و از نفع­ها و يا زبان رسمي خاصي استفاده نمي­كنيد. با پروردگارتان كه سرمنشاء وجودي شماست راحت باشيد اين نوع ارتباط رابطه شما را با او صميمي­تر و نزديك­تر مي­سازد..

3- در عين حال كه واقع­گرا هستيد به خداوند بگوييد كه واقعا از او چه مي­خواهيد اگر چيز خاصي از خداوند طلب مي­كنيد از او بخواهيد كه اگر به صلاح شما باشد آن را در اختيارتان قرار دهد و به او بگوييد هر آن­چه را كه او صلاح بداند مورد قبول شماست و تصميم­گيري نهايي را به او واگذار كنيد. اگر شما اين عمل را مداوم تكرار كنيد در سرنوشت خودتان تاثير خواهد گذاشت زيرا كه او قادر است هر آن­چه را كه شما مايل به داشتن آن هستيد در اختيارتان قرار دهد. (چقدر تاسف برانگيز است كه ما به خاطر خواسته­هاي كوچك خودمان نعمت­هايي كه خداوند خواستار عطاي آن به ماست از دست مي­دهيم چيزهايي كه شايد يك قسمت بسيار كوچكي از نعمات خداوند است)

4- تمرين كنيد تا جايي­كه امكان­پذير باشد اوقات زندگيتان را با راز و نياز با خدا بگذرانيد به عنوان مثال: هنگام رانندگي به جاي هزاران فكر پوچ و بيهوده­اي كه به سراغ شما مي­آيند تمرين كنيد كه با او صحبت كنيد وقتي­كه با كسي جايي مي­رويد و آن شخص در صندلي جلويي شما مي­نشيند شما شروع به صحبت كردن با او مي­كنيد تصور كنيد كه خداوند در صندلي جلويي شما نشسته است زيرا كه او حاضر مطلق است و يا وقتي­كه منتظر اتوبوس يا مترو مي­باشيد اين كار را تمرين و تكرار كنيد و مهم­تر از همه هنگام خوابيدن است قبل از خواب با او درد دل كنيد و اگر خسته بوديد مي­توانيد در رخت­خواب خود دراز بكشيد و بعد از استراحت شروع به راز و نياز كنيد آن وقت خواهيد ديد كه خداوند زيباترين نغمه لالايي را برايتان خواهد سرود .

5- به جاي صحبت كردن با او مي­توانيد به او فكر كنيد، فكر كنيد كه خداوند چقدر مهربان است هميشه هدايتگر شماست و در كنار شماست.

6- فقط براي خودتان دعا نكنيد براي ديگران از جمله همسايه، آشنا، دوست نيز دعا كنيد، شما با دعاهاي خود به آن­ها كمك زيادي خواهيد كرد.

7- آخرين و مهم­ترين مسئله اين­كه هميشه براي طلب حاجتي از خداوند دعا نكنيد، بلکه برای تشكر از چيزهاي خوبي كه داريد و يا اتفاقات خوبي كه براي­تان رخ داده است دعا كنيد، تك تك آنها را نام ببريد خواهيد ديد كه با گذشت زمان تعداد نعمات بيشتري وجود دارند كه بايد از خدا به خاطر آن تشكر كنيد .

سخن آخر :

فقط در جهت اميال و آرزوي­هاي خودتان با خدا ارتباط برقرار نكنيد، كارهايتان را با توكل و اعتماد به خدا و استفاده از روش­هاي بالا انجام دهيد شما شاهد موفقيت­تان در تمام گام­هاي زندگي خواهيد بود.   

درباره ایران یوگا

پیشنهاد ما به شما

نرمش در محل کار

پشت میز نشینی به مدت طولانی عوارضی را بر مفاصل و ستون فقرات دارد از …

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x