یکشنبه , دسامبر 4 2022

10 عادت خوب براي زنان

بنام خداوند پيدا و پنهان

پذيرفتن ريسک هاي کوچک زندگي مانند نظر دادن در شغل، يا به تنهايي به سينما يا سفر رفتن ميتواند شجاعت شما را زياد کند. تمرين چنين کارهاي ترس شما را كم و اعتماد به نفس و شاديتان را مي افزايد.
1    براي خودتان سرمايه گذاري کنيد.
زنان در وقت گذاشتن براي ديگران و تلاش براي برطرف کردن نياز آنها تلاش زيادميکنند، اما صرف وقت براي خودشان شايد نوعي خوشگذراني به چشم بيايد. اما سرمايه گذاشتن براي خود احساس سلامتي را در شما افزايش مي دهد، ظاهر و درون شما را زيباتر مي کند. چرا در کلاسهايي که براي شغل شما مفيد است يا به شما در کشف علايقتان کمک ميکند ثبت نام نمي کنيد؟ اين سرمايه گذاري حتي ميتواند بسادگي خريدن يک دسته گل در هفته براي خودتان باشد.
2    مغز خود را انعطاف پذير تر کنيد.
نئوروبيک به تمريناتي گفته مي شود که ارتباطات جديدي را در مغز فعال مي کند و با تاثيرات رواني افزايش سن مبارزه مي کند. نئوروبيک حواس 5 گانه را در راههاي پيش بيني نشده به کار مي گيرد که باعث تقويت اعصاب مي شود و کمک ميکند تا سلولهاي مغز جوان و قوي بمانند. عادت کنيد که در تاريکي لباس بپوشيد يا حمام کنيد. چيزهايي را که در يک سمت عادت به پوشيدنشان داشتيد، در سمت ديگر بپوشيد. مثلا ساعتتان را در دست ديگر ببنديد. هر صبح عطر جديدي را استشمام کنيد يا غذاهايي را که تابحال نچشيده ايد بپزيد.
3    شجاعت ريسک را داشته باشيد.
در کتاب “زن و پول” آمده است: (( ترس اغلب چيزي است که بين ما و شجاعتمان مي ايستد. ما از مواجهه شدن با مسئل مي ترسيم. مي ترسيم کسي را ناراحت کنيم يا شغلمان را از دست بدهيم. مي ترسيم همسرمان از ما جدا شود. مي ترسيم کودکانمان دوستمان نداشته باشند. مي ترسيم از آنچه که ديگران ممکن است راجع به ما فکر کنند.))
4    با احساسات منفي خود کنار بياييد.
بسياري از زنان از اينکه در خانه مي مانند و مادري ميکنند ناراضي اند. براي “بله” و “نه” هاي مداومي که بايد بگويند احساس گناه مي کنند. يک روانشناس مي گويد: به احساسات مثبت و منفي خود مجال بروز دهيد و سعي کنيد آنها را بشناسيد. اينکار بهتر از مقابله با آنهاست و به شما کمک ميکند تا سريعتر آرام شويد و تمرکز بگيريد.
5    تمرينات ورزشي مناسب خود را بيابيد.
استرس ناشي از تمريناتي که انتخاب شما نبوده است، مهمتر از مزاياي آن ورزش است. اگر شما مجبور باشيد بدويد، دوچرخه سواري يا شنا کنيد، زيرا همسر شما چنين ورزشهايي مي کند، ضرر آن براي بدنتان بيشتر از مزيت آن است. تمرينات مورد علاقه خود را پيدا کنيد و جزو 60 درصد کساني که در طول شش ماه آغاز ورزش آن را رها مي کنند نباشيد. تصورات خود را کنار بگذاريد و به سراغ تمريناتي که برايتان جذاب تر است برويد.
6    بخنديد!
تاثير خنده و ورزش بسيار مانند هم است. در هنگام فعاليتهاي عادي خود بخنديد. خنده کالري مي سوزاند، اندروفين مفيد را افزايش ميدهد. استرس را کاهش و ايمني بدن را افزايش ميدهد. قهقهه حتي رضايت شغلي شما را زيادتر و اعتماد به نفس را بيشتر مي کند و به شما کمک کند از موانع رد شويد. هر دو ساعت يکبار بخنديد چون سلامت شما را تضمين خواهد کرد.
7    استفاده از عطر ليمو
رايحه مرکبات فعاليت مغزي شما را بهتر و ايمني بدن را بهبود مي بخشد. عطر ليمو را در کنار عطرهاي مورد استفاده خود، شمعها، روغن مخصوص حمام يا در لباسهايتان استفاده کنيد.
8    ياد بگيريد که شغل خود را دوست داشته باشيد.
آيا از حقوق خود ناراضي هستيد؟ شغلتان با دانشتان بي ربط است؟ از شما قدرداني نمي شود يا کار زيادي از شما خواسته مي شود؟ در کنار گشتن به دنبال شغل جديد، ياد بگيريد که “نه” بگوييد. مسايل را شخصي نکنيد و مهارت هاي جديدي کسب کنيد. راه حل ديگر انديشيدن به مزاياي شغل و اهداف بلند مدت است.
9    در اجتماع حضور داشته باشيد.
فقط ده دقيقه فعاليت اجتماعي در روز ميتواند قابليت تفکر را به اندازه حل کردن جدول افزايش دهد. ريسک تنهايي مانند سيگار کشنده است. اما فعاليتهاي اجتماعي مي توانند از تنهايي و انزوا (که از عوامل مهم پيري زودرس، فشار خون و اضطراب هستند) جلوگيري کند.
10    کنترل دخل و خرج
ما بايد با پولمان رابطه خوبي داشته باشيم. زيرا برخورد هر کس با درآمدش، مانند برخورد با خودش است. ياد بگيريد که دخل و خرج خود را کنترل کنيد و در کنار آن سرمايه گذاري را نيز فراموش نکنيد.
در پناه يگانه معشوق
تقديمي ميترا صفري

 

درباره ایران یوگا

پیشنهاد ما به شما

بهترین حرکت یوگا برای خانم‌های شاغل

حرکت پلاین حرکت یوگا به کشیدگی جلوی بدن و تقویت عضلات  کمک می‌کند.به پشت دراز بکشید، …

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x