یکشنبه , دسامبر 4 2022

وضعیت های یوگا برای گرم کردن بدن

نویسنده: شیرا آتکینز / برگردان: واحد ترجمه
اجرا کننده حرکات الهه بانی

 

تنفس آتش

هرگز اولین تجربه‌ام از یوگا را فراموش نمی‌کنم. یک مرد جوان با لهجۀ غلیظ هندی، نه‌تنها به ما حرکات و نحوۀ قرارگیری بدن در وضعیت‌ها را آموخت، بلکه به ما یاد داد که چگونه ذهن خود را آزادکرده، تنفس‌های گرم و سردکننده برای تغییر وضعیت فیزیکی بدنمان داشته باشیم. همین امر باعث شد متوجه شوم که یوگا فقط بدن من را نرم و انعطاف‌پذیر نمی‌کند، بلکه بر روی وضعیت کلی جسم و ذهن من اثر خواهد گذاشت.
 آیورودا، روشی مبتنی بر تغییرات فصلی برای حفظ سلامت که به آن خواهر یوگا نیز گفته می‌شود، بر این باور است که برخی از وضعیت‌های یوگا در برخی اوقات سال مفیدتر است. از این وضعیت‌ها برای گرم کردن خود در ماه‌های سرد سال استفاده نمایید.

 

خم به جلو در حالت ایستاده

 

1-اوتکاتاسانا2  (وضعیت صندلی)

از دیدگاه یوگا، لگن جریان انرژی در ستون فقرات شما کنترل می‌کند، به همین خاطر تعادل بخشیدن به آن با این وضعیت، انرژی را در سراسر بدن شما به جریان خواهد انداخت. انجام این وضعیت، گروهی از ماهیچه‌های بزرگ را در بدن شما به کار خواهد گرفت که همین امر باعث گرم شدن بدنتان خواهد شد.

 

لانج به سمت بالا با پاهای باز

 

2-ویرابهادراسانا3  (وضعیت جنگجوی شمارۀ یک)

وضعیت دیگری که گروه عظیمی از ماهیچه‌ها را به کار می‌گیرد، جنگجوی شماره یک است. اگرچه به‌ظاهر ساده است، اما درواقع یک تمرین چندجانبه است. تمرکز بر روی توازن صحیح بدنتان در این وضعیت، نیازمند تلاش است، اما در عوض به بدنتان انرژی و گرما خواهد بخشید.

 

جنگجوی شماره سه با حائل

 

 

3-خم به عقب

خم به عقب‌ها نیز ازجمله وضعیت‌های گرم‌کننده در یوگا بوده و برای تمامی پرتوجویان در تمامی سطوح مناسب هستند. خم به عقب‌ها را بااحتیاط انجام دهید، وضعیت‌های پیشرفته را برای اولین بار بدون کمک یک مربی یوگای متبحر انجام ندهید.

ادامه مقاله را می توانید در مجله 97 مطالعه نمایید

درباره ایران یوگا

پیشنهاد ما به شما

ده روش براى مغلوب کردن نگرانى ها

١) خطاهاى فکرى (شناختى) خود را شناسایى کنید.٢) مشخص کنید با چه احتمالى ممکن است …

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x