پنج‌شنبه , دسامبر 8 2022

هفت قانون مهم یوگا

نویسنده: ویراستاران وب‌سایت چوپرا‎
برگردان: راضیه افخمی

1. قانون آگاهی خالص:

عصارۀ وجود هر یک از ما، آگاهی خالص و ناب می‌باشد، همان منبع بی‌کران در هر آفریده‌ای که در جهان فیزیکی متجلی است؛ بنابراین شما قسمت لاینفکی از هوشیاری و آگاهی هستید. بعلاوه، به شکل غیرقابل‌تصوری، خلاق، نامحدود و جاودانه می‌باشید.

2. قانون دادن و ستاندن:

دادوستد، دو واژۀ متفاوت از جریان یکسان انرژی در هستی می‌باشند. ازآنجایی‌که جهان هستی مرتباً در حال تبادل است، به‌منظور حفظ فراوانی و وفور، عشق و هر چیز دیگری که خواهان جریان آن در زندگی‌تان هستید، نیازمند به دادن و ستاندن می‌باشید.

3. قانون کارما (علت و معلول):

با انجام هر فعالیتی، نیرویی از انرژی خلق می‌گردد که بازتاب آن به خود ما بازمی‌گردد. هنگامی‌که به انجام فعالیت‌هایی مبادرت می‌ورزید که موجب شادی و موفقیت برای دیگران می‌شود، بازتاب آن در زندگی شما نیز شادی و موفقیت خواهد بود.

4. قانون حداقل تلاش:

هنگامی‌که انگیزه و نیت اعمالتان عشق باشد و زمانی که ایستادگی و مقاومت را از خود دور سازید، به راحت‌ترین شکل ممکن به خواسته‌ها و آرزوهایتان دست می‌یابید، بدین شکل که قدرت سازمان‌دهی شده و نامحدود جهان هستی به خدمتتان درآمده و با کمترین تلاش قادر به انجام هر کاری خواهید بود.

    

 

5. قانون نیت و آرزو:

نیت و انگیزۀ نهفته در هر عملی، عامل محرک برای انجام آن عمل می‌باشد. هنگامی‌که به ماورای آرامش دست‌یافته و انگیزه و قصدتان در هر عملی که انجام می‌دهید، دستیابی به آگاهی خالص و ناب باشد، قدرت بیکران و سازمان‌دهی شده در جهان هستی را تحت سلطۀ خود درآورده و بنابراین قادر به دستیابی به خواسته‌ها و آرزوهایتان بدون زحمت می‌باشید.

6. قانون کناره‌گیری:

در ساحت معنویت همه‌چیز به شکل ایده‌آلی رها می‌باشد؛ بنابراین در هنگام مواجهه با موقعیت‌ها یا شرایط نامطلوب نباید با آن‌ها مبارزه کنید. در عوض، قانون کناره‌گیری را پیش گیرید؛ بدین معنا که اجازه دهید شرایط، آن‌گونه که می‌بایست پیش رود. قدم‌های لازم را برداشته و سپس اجازه دهید که فرصت‌ها، خودبه‌خود آشکار شوند.

7. قانون دارما:

هر فردی که قدم در این دنیای خاکی نهاده، مسئول انجام مأموریتی است. با یافتن استعدادهای منحصربه‌فرد و نهفته در خود و استفاده از آن‌ها به‌منظور خدمت کردن به بقیه، عشق بی‌حدومرز، فراوانی و موفقیت را در زندگی‌تان شاهد خواهید بود.

مقالۀ مذکور (هفت قانون معنوی یوگا) نتیجۀ تلاش مشترک ویراستاران وب‌سایت و انجمن سبک زندگی چوپرا است. ویراستاران مزبور در مرکز چوپرا از خرد، فرزانگی و دانش فرهیختگان توانمند، سخنگوها و ایجادکنندگان برنامه‌ها سود جسته و آن را به شکل ساده‌ای بیان نموده‌اند.

 

 

برگرفته از:
http://www.chopra.com/articles/the-7-spiritual-laws-of-yoga

درباره ایران یوگا

پیشنهاد ما به شما

توصیه هایی برای افراد مبتدی در یوگا

مسلما درباره فواید بیشمار ورزش یوگا برای جسم و روح زیاد شنیده اید و علاقمندید …

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x